Free cookie consent management tool by TermsFeed O areálu | SK Slavia Praha Padel

O areálu

Tento nový sportovní areál specializovaný na padel vznikl v roce 2022 v části venkovního koupaliště v Praze-Vršovicích (za zimním stadionem HC Slavia Praha) jako reakce na stoupající celosvětovou popularitu tohoto nového raketového sportu a poptávku po padelových kurtech v Praze. Je určen padelistům všeho věku i výkonnosti, hráčům na závodní úrovni včetně reprezentantů, ale i rekreantům hrajícím jen občas, a především pro zábavu. Pod vedením trenérů zde také probíhají tréninky dětí a mládeže v rámci Slavia Praha PADEL Academy.

Od jara 2024 jsou jeho součástí čtyři otevřené padelové kurty (do budoucna je zvažováno variabilní zakrytí některých z nich), dále klubovna se sociálním zázemím (šatny, sprchy, toalety), bistro s občerstvením a nápoji, prodejna sportovního zboží speciálně na padel, půjčovna padelových raket a venkovní posezení s vyhlídkovou terasou.

Areál je umístěný téměř v přírodním prostředí s výhledem na venkovní plavecký areál SK Slavia Praha (v letním období ho využívá 1000-2000 návštěvníků denně) a nabízí prostor ke sportování, odpočinku a relaxaci, nebo jen příjemnému posezení s přáteli při pivu či kávě.

Jako své domovské sportoviště ho využívá klub SK SLAVIA PRAHA PADEL, jako jeden z 35 členských oddílů slavného sportovního spolku SK Slavia Praha, který zároveň patří k nejvýznamnějším padelovým klubům v České padelové federaci.

Partneři